• 0(212) 222 48 88
  • NCadde Business, Doğan Araslı Bulvarı No:97/99 Kat:1 D:1-7 Esenyurt/İstanbul

Blog

  • Ana Sayfa
  • /
  • Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olmalı

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olmalı

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olmalı

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olmalı

Profesyonel bir web sitesi elde etmek için en önemli konulardan biri bize göre sadelik ve fonksiyonel olmasıdır. Web sitenize eğer bir ziyaretçi gözü ile bakarsanız eğer, aradığınız şeyi kolaylıkla bulabilmeniz, sitenizin anlaşılabilir olması, yorucu olmamasına dikkat edersiniz. Bu maddeler kullanıcı deneyimini ön plana çıkarmaktadır. Ayrıca profesyonel bir tasarıma sahip olan bi web sitesi, imajınızı, itibarınızı ve yeni kullanıcılar elde etme şansınızı da oldukça artıracaktır. Artık web sitelerinin de oldukça güçlü bir pazarlama stratejisi olduğunu da göz önünde bulundurursak, firmalar ve kurumlar için oldukça hayati bir noktada olduğunu söyleyebiliriz.

Profesyonel bir web tasarıma nasıl sahip olabilirim ?

Bu sorunuza cevap vermek gerekirse, bunun için küçük kriterlere dahi oldukça önem gösteren, sadelikten taviz vermeyen bir şekilde istenilen tasarımı size sunabilecek UNCS Global'e ya da web tasarım şirketlerine yaptırabilirsiniz. Bu firmalar çoğu insan tarafından kabul edilmiş, ziyaretçi hareketlerini gözlemleyen ve buna göre hareket eden firmalardır. Örneğin, Bir e-ticaret web sitesi tasarımında, ziyaretçinin ürüne ulaşması için maksimum 5 tıkta ürünü sipariş olarak verebilmesi oldukça önemlidir ya da başka bir örnek vermek gerekirse, kullanılan renklerin kullanıcıyı yormaması ve uyumlu olması gibi pek çok konuya dikkat çekerek web sitenizi tasarlayacaklardır.

Ayrıca sadece profesyonel bir web sitesi tek başına yeni kullanıcılara ulaşmanızı sağlayamaz. Bunun için Seo altyapısı olan web sitenize, belirlenen kelimelere göre bir seo çalışması yapılır. Tabi seo işlemi web sitesi tasarlamak kadar kısa zamanlı bir işlem değildir. Seo aylar gerektiren bir çalışmadır. Fakat bu çalışmaların sonunda yeni kullanıcılara, yeni müşterilere ulaşabilirsiniz. Bir diğer etkende web sitenizin responsive bir tasarıma sahip olmasıdır. Bu sayede kullanıcılar tüm cihazlardan sitenize erişebilecek, kolaylıkla istediklerini bulacaktırlar. Web sitenizin responsive tasarıma sahip olması seo içinde oldukça önemlidir. Bu etkenler sayesinde hem profesyonel web sitelerine sahip olabilirsiniz hemde kurumsal kimlik çalışmalarınız hemde itibarınıza büyük etki edecektir.

Unutmayın ki baştan sağma bir site yerine profesyonel bir tasarıma sahip olan web sitesi, satışlarınızı, itibarınızı, sadık müşterilerinize direk etki edecektir.

UNCS İletişim
UNCS WhatsApp